Лабораторну роботу можна запустити тільки після входу в систему. Якщо ви ще не пройшли процедуру входу, то виконайте дії, що описані у розділі Початок роботи.

Підготовка до виконання лабораторної роботи

  1. У головному меню Комп’ютерного практикуму натисніть кнопку ЛАБОРАТОРНА РОБОТА. Відкриється початковий екран вибору лабораторної роботи.
  2. Оберіть тему лабораторної роботи зі списку тем, що розташований у лівій частині початкового екрану.
  3. У правій частині початкового екрану з’явиться сторінка лабораторної роботи, що складається з:
    • преамбули, де зазначена тема і мета лабораторної роботи;
    • панелі керування, де відображається інформація про статус та кнопка запуску лабораторної роботи;
    • розділу ресурсів, де розміщені посилання на всі матеріали, що необхідні для виконання лабораторної роботи;
    • розділу тестування, де розміщені посилання на контрольні тести до лабораторної роботи.

    Лабораторна робота у режимі бібліотеки

  4. Відразу після обрання теми лабораторної роботи, сторінка, що відкривається, знаходиться у режимі Бібліотека. Цей режим призначений для ознайомлення з лабораторною роботою і підготовки студентів до її виконання.
    • У розділі ресурсів можна відкривати та завантажувати методичні вказівки та шаблони, перереглядати відео, запускати програми для моделювання.
    • У розділі тестування можна запускати тести як у пробному, так і у контрольному режимах.

Запуск лабораторної роботи для її виконання

  1. У головному меню Комп’ютерного практикуму натисніть кнопку ЛАБОРАТОРНА РОБОТА. Відкриється початковий екран вибору лабораторної роботи.
  2. Оберіть тему лабораторної роботи зі списку тем, що розташований у лівій частині початкового екрану.
  3. У правій частині початкового екрану з’явиться сторінка лабораторної роботи у режимі Бібліотека. Опис елементів цієї сторінки наведено вище.
  4. Натисніть кнопку Почати роботу. При цьому сторінка лабораторної роботи перейде у режим Хід роботи. Назва поточного режиму відображається у області реамбули праворуч від назви лабораторної роботи.
    Лабораторна робота у режимі виконання
  5. Після натискання на кнопку Почати роботу автоматично відкриються основні ресурси, що потрібні для виконання лабораторної роботи. При необхідности можна вручну відкрити додаткові ресурси у відповідному списку. Зверніть увагу, що у списку ресурсів ті елементи, які вже запущені позначені міткою Виконується.
  6. Лабораторні роботи, пов’язані з комп’ютерним моделюванням, формують протокол своєї роботи, що включає запис дій студента у програмі для моделювання. Крім того, деякі лабораторні роботи можуть формувати індивідуальні завдання для кожного студента. В цьому випадку умови контрольних завдань, результати їх виконання, а також протокол роботи студента у програмі для моделювання зберігається на сервері Комп’ютерного практикуму.
  7. При необхідності пройти тест до лабораторної роботи, це можна зробити натисканням кнопки Пройти тест у розділі тестування на сторінці лабораторної роботи. Тест за замовчанням відкривається у необхідному контрольному режимі. Після проходження тестування необхідному режимі його максимальний результат і дата з’являється у відповідному рядку на сторінці лабораторної роботи.
  8. Для завершення лабораторної роботи збережіть всі документи, закрийте всі відкриті файли і програми, після чого натисніть кнопку Завершити роботу. Якщо при спробі завершити лабораторну роботу якийсь критичний ресурс ще буде відкритий, Комп’ютерний практикум відобразить попередження, після чого можна буде закрити цей ресурс і потім завершити роботу.
    Попередження про те, що не закрита програма для моделювання